آخرین اخبار : 

چگونه بر روی یک فایل PDF رمز بگذاریم؟

pdf فرمت خاصی است که بدلیل عدم نیاز به نرم افزار پردازشگر متنی خاص برای باز شدن، مطالعه متون را آسان تر خواهد داد.

امروزه دیگر تبدیل فایل های Word به pdf به امری بدیهی در بین دانشجویان تبدیل شده، فرمت خاصی که مطالعه متون را آسان تر و بدلیل عدم نیاز به نرم افزار پردازشگر متنی خاص برای باز شدن،  براحتی محتویات فایل ها را نمایش خواهد داد. اما همان طور که می دانید فایل آماده شده به امنیت نیاز دارد، به این معنی که گاهی بدلیل حساسیت بالای متون، فرستنده نگران حفظ امنیت  و عدم تغییر در نوشته های خود است. به این منظور در آموزش زیر روش رمز گذاری بر روی فرمت pdf را به شما آموزش خواهیم داد تا با انجام این کار امنیت متون شما به خوبی حفظ شود.
۱- وارد کردن متن،  کلیک روی پنجره آفیس و انتخاب گزینه منوی شناور Save as .
۲- انتخاب حالت PDF or XPS بمنظور باز شدن پنجره دیگر.
۳- حالا در گزینه File name عنوانی را انتخاب و در قسمت Save as Type  از بین حالت های موجود فرمت PDF را انتخاب کرده تا فایل با این فرمت برایتان ذخیره شود.
۴- اکنون به قسمت تنظیمات صفحه ذخیره سازی شما سه گزینه اضافه خواهد شد، شما نوار Option را انتخاب کنید تا صفحه تنظیمات صفحه نمایش باز شود.
۵- تنها کار باقی مانده برای تکمیل فرآیند رمز گذاری برداشتن تیک گزینه Encrypt the document with password  و ok کردن آن است، در صفحه ظاهر شده رمز عبوری بین ۶ تا ۳۲ کاراکتر از شما درخواست خواهد شد که باید در دو نوار خالی آن را وارد کنید.
 
تذکر: قابلیت ذکر شده برای آفیس ۲۰۱۰ و بالاتر قابل اجرا است.
,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code